Inkjet Kodlama Cihazları

Küçük Karakter Kodlama (CIJ)

Termal Inkjet Kodlama (TIJ)

Büyük Karakter Kodlama

Yüksek Rezonans

Inkjet Kodlama Cihazlarında Doğru Tercih Önemlidir

Son yıllarda gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte Inkjet Kodlama Cihazları sistemleri de farklı bir boyut kazandı. Kodlama makineleri üreticileri ürettikleri makinelerde daha efektif olmaya özen gösterirken fiyat/performans ürünü üretme mantığında üretimlerini gerçekleştirmektedir. HP, Funai ve Lexmark gibi büyük firmalar da bu sistemler içerisinde mürekkep üretimi ve sarf malzeme desteği ile bulunarak sektörde söz sahibi oldular.

Özellikle medikal sektörde en fazla ihtiyaç duyulan; ilaç kodlama ve ilaç kodlama sistemleri içerisinde Inkjet Kodlama Sistemleri alanında büyük bir yarış söz konusu. İlaç kodlama sistemleri içerisinde özellikle 2D barkod kodlama ve karekod kodlama çözümleri oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Inkjet kodlama başlığı altında değerlendirilebilecek bu kodlama sistemleri içerisinde sektörün en fazla ihtiyaç duyduğu husus ise güvenilir, ekonomik ve etkili kodlama seçenekleridir. Özellikle tarih kodlama alanında şirketler hem kendilerini hem de müşterilerini güvence altına almak için geniş yelpazede sunulan kodlama makinelerini daha dikkatli ve özenli seçmektedir.

2. El Kodlama Makinelerini Değerlendirin

Büyük ve küçük işletmeler için kullanılan kodlama seçenekleri değerlendirildiğinde portatif olmak da ayrıca önem kazanmıştır. El tipi kodlama ve el tipi tarihleme makineleri bu anlamda küçük işletmelere de etkili çözümler sunmaktadır. Inkjet baskı veya daha açık bir deyişle inkjet kodlama cihazları seçimlerinde şirketlerin önceliği etkili ve güvenilir kodlamanın yanı sıra 2. el makinelerin geri dönüşümünün sağlanabilmesidir.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve yenilenmesi 2. El kodlama makinelerinin akıbetiyle ilgili soru işaretleri doğurmuştur. Satın alınan cihazın eskimesi veya değiştirilmesi taleplerini karşılayan firmalar bu anlamda bir adım öne çıkmaktadır. Üreticilerin özellikle 2. el kodlama sistemlerini değerlendiren firmalarla çalışmak istemesi de çevreye katkı sağlamaktadır. Örneğin; inkjet tarih kodlama makinesi satın alan bir şirket belli bir süre sonra cihazını yenilemek istediğinde distribütör firmanın bu hususta desteğine ihtiyaç duymak ve 2. el kodlama makinelerinin değerlendirilmesini talep etmektedir. Bu noktada tercih sebebi 2. el kodlama makinelerini değerlendiren distribütörlerden yana olmaktadır.

Gıda Kodlama Makineleri

Gıda sektöründe de benzer tercihlerin yaşanması söz konusu olmakla birlikte barkod kodlama ve gıda kodlama sistemleri içerisinde söz sahibi olmuş firmalarla çalışmak gerekmektedir. Ambalaj kodlama, paket kodlama veya çuval kodlama çözümleri için şirketler kendilerine en fazla çözüm sunan kodlama makinesi distribütörleriyle çalışmayı tercih etmektedir. Gıda kodlama, hem toplum hem de üretici için hassas bir konudur. Tarih kodlaması yanlış yapılmış veya kalitesiz kodlanmış ürünler, hem toplum sağlığına zarar vermekte hem de üreticinin marka algısını düşürmektedir.

Aynı husus toptan satış yapan firmalar için de geçerlidir. Çünkü ürünlerin perakende olarak kodlanmasının yanı sıra toptan satışlarda da sağlıklı bir şekilde kodlanması gerekmektedir. Bu noktada barkodlama çözümleri önem taşımaktadır. Barkodlama veya koli kodlama ile ilgili çözüm odaklı firmaların dikkatlice incelenmesi ve şirketlerin marka algısını düşürmeyen kodlama makineleri distribütörleriyle çalışmak gerekmektedir.

Satış Sonrası Destek

Satış sonrası sarf malzeme temini ile ilgili de kodlama makineleri alım sürecinde yapılan seçimler önemlidir. Paket kodlama, koli kodlama, ilaç kodlama veya tarih kodlama makinelerinin sorunsuz bir şekilde kodlama yapmasının yanı sıra sarf malzeme temininin sorunsuz gerçekleşmesi gerekmektedir. Özellikle inkjet mürekkepleri temininde sorun yaşamayan ve kısa sürede cevap veren firmaların seçilmesi şirketleri koruyan bir noktadır. Gıda kodlama sistemlerinde yaşanan sirkülasyonun yoğunluğu düşünüldüğünde sistemin bir saat dahi durması kurumun üretim maliyetlerinin artmasına neden olacaktır.

Levent Makina, kodlama sistemleri içerisinde size en uygun fiyatla en etkili yöntemi sunmayı prensip edinerek 25 yıldır kodlama çözümleri sunan köklü bir firmadır. Koli kodlama, koli yazdırma, tarih kodlama, ilaç takip sistemleri, ilaç kodlama ve 2D barkod kodlama noktasında hem satışta hem de satış sonrasında çözüm ortaklarına destek olmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için ilgili sayfalardaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Tarih Kodlama ve Tarih Kodlama Ekipmanı

Paket tarih kodlaması, çok çeşitli endüstrilerde popüler bir kodlama çözümüdür. Birden çok tarih kodlayıcı seçeneği mevcut olan Levent Makina tarih kodlama makinelerini inceleyerek işletmenize en uygun tarih kodlama makinesini bulabilirsiniz. Tarih kodlama, yaygın olarak iki ambalaj malzemesi olan plastikler ve kağıtlar dahil olmak üzere önemli bilgileri doğrudan ambalaj üzerine işaretlemek için kullanılabilen çok yönlü bir işaretleme çözümüdür.

 Ambalaj Tarih Kodlaması Nedir?

Ambalaj tarih kodlaması, önemli bilgileri doğrudan ambalaj üzerine kodlamak için kullanılır. İşaretlenebilen bilgiler arasında alfa sayısal metin, sayı dizileri ve aşağıdakiler gibi ilgili bilgileri kaydetmek için otomatik tarih ve saat kodları bulunur:

Lot numaraları

Son kullanma tarihleri

Vaka kodları

2D barkodlar

Genel Paket Tarih Kodlaması

Genellikle tarih kodlaması, gıda güvenliği düzenlemeleri gibi çeşitli düzenlemelere uygun olacak şekilde yapılır. Bu nedenle markanın bir dizi yönergeye uyması gerekir. Bir kodlama yöntemini seçerken tüm yönergeler dikkate alınmalıdır.

Tarih Kodlama Makinesi Seçenekleri

Tarih kodlaması gerekli olduğunda kodlanması gereken bilgilerin, bazen gözenekli ambalajların üzerine yapılması gerekebilir. Bu nedenle bir tarih kodlama makinesi çözümü seçerken, neyin kodlanacağını (tarihler, saatler, barkodlar vb.) ve yüzey malzemesini dikkate almak gerekir.

Ambalaj tarih kodlama uygulamasında kullanılan bir dizi kodlama yöntemi vardır. Uygulama, yüzey, bütçe ve endüstri hangi tarih kodlama yönteminin en uygun olduğunu belirler.

En yaygın yöntemlerden bazıları; ıslak kodlama uygulamaları, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve karton ve koli kodlayıcıları içerir.

Islak tarih kodlama makineleri yalnızca tarih kodu ambalajı için değil, aynı zamanda tel işaretlemesi ve ısıyla daralan makaron için de kullanılabilir. Sıcak yaldız baskı da kişiselleştirme ve dekoratif kodlama için kullanılır ve daha düşük hacimli uygulamalarda kullanılır.

Hem hat içi hem de elde taşınabilir seçeneklerle, karton ve kutu kodlama makineleri; kartonları, oluklu kutuları, plastik filmleri ve daha fazlasını kodlamak için kullanılabilir. Bu tarih kodlama çözümü, hem indeksleme (tek yazdırma sonra sıfırlama) hem de indekslenmeyen (sürekli yazdırma) modellerde mevcuttur. Ayrıca tarih kodlama makinelerimiz sıvı mürekkep haznesine bağlı olmadıkları için istenilen konuma yönlendirilebilirler.

Çok yönlü tarih kodlama çözümü, mürekkep püskürtmeli tarih kodlama makineleridir. Mürekkep püskürtmeli tarih kodlama makineleri, orta ila yüksek hacimli uygulamaların yanı sıra markanın kendisinde sık sık değişiklik gerektiren uygulamalar için idealdir. Satır içi ve taşınabilir seçeneklerin yanı sıra renkli yazıcı seçenekleriyle mürekkep püskürtmeli yazıcılar en fazla esnekliği sunar.

Levent Makina Tarih Kodlama Makineleri

Müşterilerimizin bazı tarih kodlama uygulamalarına göz atın: Citronix, Markoprint, InterMac, Solaris Laser ve Weber markaları altında bulunan ürünlerimizi inceleyin!

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.