Inkjet Kodlama Cihazları

Küçük Karakter Kodlama (CIJ)

Termal Inkjet Kodlama (TIJ)

Büyük Karakter Kodlama

Yüksek Rezonans

Inkjet Kodlama Cihazlarında Doğru Tercih Önemlidir

Son yıllarda gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte Inkjet Kodlama Cihazları sistemleri de farklı bir boyut kazandı. Kodlama makineleri üreticileri ürettikleri makinelerde daha efektif olmaya özen gösterirken fiyat/performans ürünü üretme mantığında üretimlerini gerçekleştirmektedir. HP, Funai ve Lexmark gibi büyük firmalar da bu sistemler içerisinde mürekkep üretimi ve sarf malzeme desteği ile bulunarak sektörde söz sahibi oldular.

Özellikle medikal sektörde en fazla ihtiyaç duyulan; ilaç kodlama ve ilaç kodlama sistemleri içerisinde Inkjet Kodlama Sistemleri alanında büyük bir yarış söz konusu. İlaç kodlama sistemleri içerisinde özellikle 2D barkod kodlama ve karekod kodlama çözümleri oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Inkjet kodlama başlığı altında değerlendirilebilecek bu kodlama sistemleri içerisinde sektörün en fazla ihtiyaç duyduğu husus ise güvenilir, ekonomik ve etkili kodlama seçenekleridir. Özellikle tarih kodlama alanında şirketler hem kendilerini hem de müşterilerini güvence altına almak için geniş yelpazede sunulan kodlama makinelerini daha dikkatli ve özenli seçmektedir.

2. El Kodlama Makinelerini Değerlendirin

Büyük ve küçük işletmeler için kullanılan kodlama seçenekleri değerlendirildiğinde portatif olmak da ayrıca önem kazanmıştır. El tipi kodlama ve el tipi tarihleme makineleri bu anlamda küçük işletmelere de etkili çözümler sunmaktadır. Inkjet baskı veya daha açık bir deyişle inkjet kodlama cihazları seçimlerinde şirketlerin önceliği etkili ve güvenilir kodlamanın yanı sıra 2. el makinelerin geri dönüşümünün sağlanabilmesidir.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve yenilenmesi 2. El kodlama makinelerinin akıbetiyle ilgili soru işaretleri doğurmuştur. Satın alınan cihazın eskimesi veya değiştirilmesi taleplerini karşılayan firmalar bu anlamda bir adım öne çıkmaktadır. Üreticilerin özellikle 2. el kodlama sistemlerini değerlendiren firmalarla çalışmak istemesi de çevreye katkı sağlamaktadır. Örneğin; inkjet tarih kodlama makinesi satın alan bir şirket belli bir süre sonra cihazını yenilemek istediğinde distribütör firmanın bu hususta desteğine ihtiyaç duymak ve 2. el kodlama makinelerinin değerlendirilmesini talep etmektedir. Bu noktada tercih sebebi 2. el kodlama makinelerini değerlendiren distribütörlerden yana olmaktadır.

Gıda Kodlama Makineleri

Gıda sektöründe de benzer tercihlerin yaşanması söz konusu olmakla birlikte barkod kodlama ve gıda kodlama sistemleri içerisinde söz sahibi olmuş firmalarla çalışmak gerekmektedir. Ambalaj kodlama, paket kodlama veya çuval kodlama çözümleri için şirketler kendilerine en fazla çözüm sunan kodlama makinesi distribütörleriyle çalışmayı tercih etmektedir. Gıda kodlama, hem toplum hem de üretici için hassas bir konudur. Tarih kodlaması yanlış yapılmış veya kalitesiz kodlanmış ürünler, hem toplum sağlığına zarar vermekte hem de üreticinin marka algısını düşürmektedir.

Aynı husus toptan satış yapan firmalar için de geçerlidir. Çünkü ürünlerin perakende olarak kodlanmasının yanı sıra toptan satışlarda da sağlıklı bir şekilde kodlanması gerekmektedir. Bu noktada barkodlama çözümleri önem taşımaktadır. Barkodlama veya koli kodlama ile ilgili çözüm odaklı firmaların dikkatlice incelenmesi ve şirketlerin marka algısını düşürmeyen kodlama makineleri distribütörleriyle çalışmak gerekmektedir.

Satış Sonrası Destek

Satış sonrası sarf malzeme temini ile ilgili de kodlama makineleri alım sürecinde yapılan seçimler önemlidir. Paket kodlama, koli kodlama, ilaç kodlama veya tarih kodlama makinelerinin sorunsuz bir şekilde kodlama yapmasının yanı sıra sarf malzeme temininin sorunsuz gerçekleşmesi gerekmektedir. Özellikle inkjet mürekkepleri temininde sorun yaşamayan ve kısa sürede cevap veren firmaların seçilmesi şirketleri koruyan bir noktadır. Gıda kodlama sistemlerinde yaşanan sirkülasyonun yoğunluğu düşünüldüğünde sistemin bir saat dahi durması kurumun üretim maliyetlerinin artmasına neden olacaktır.

Levent Makina, kodlama sistemleri içerisinde size en uygun fiyatla en etkili yöntemi sunmayı prensip edinerek 25 yıldır kodlama çözümleri sunan köklü bir firmadır. Koli kodlama, koli yazdırma, tarih kodlama, ilaç takip sistemleri, ilaç kodlama ve 2D barkod kodlama noktasında hem satışta hem de satış sonrasında çözüm ortaklarına destek olmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için ilgili sayfalardaki linkleri inceleyebilirsiniz.

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

WhatsApp chat