Etiket Aplikatörü Hakkında

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2020/07/etiket-aplikatörü.jpg

Etiket Aplikatörü ile Gıda Ürünlerini Etiketleme

Gıda söz konusu olduğunda etiketler ve etiket aplikatörleri önemlidir. Gıda etiketleri, sadece müşterilerin dikkatini çekmekle kalmayıp aynı zamanda tüketicilerin akıllı gıda seçimleri yapmalarına yardımcı olmak için gıda paketleme yasalarının gerektirdiği bilgileri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Gıda etiketleme makinesi ile ürün bilgilerini yazdırmanız için size en uygun etiket aplikatörünü seçmelisiniz.

Trans yağlar ve içindekiler gibi önemli bilgilerden porsiyon boyut önerileri ve daha fazlasına kadar – kullandığınız etiketleme çözümünün arkasında çok şey var ve doğru gıda etiketleme makinesi doğruluk, verimlilik ve tutarlılık ile sonuçlanıyor!

Doğru makineyi seçmek için birkaç bilgiye ihtiyacınız vardır: kullanmak istediğiniz kapların türü, gıda ambalajı etiketlerinizin gerektirdiği bilgiler ve çalışanlarınızı ve müşterilerinizi güvende tutmak için atmanız gereken adımlar.

Ürünleriniz için Doğru Etiket Aplikatörünü Alın

Gıda etiketlerinin, ürünün satılmasının yasal olması için birkaç bilgi içermesi gerekir. Sağlık Bakanlığı’na göre en azından bir içerik beyanı, net içerikler, bir besin değerleri paneli ve tüm gıda ürünlerinde bir içerik listesi olması gerekir. Bu noktada doğru etiket aplikatörünü seçmeniz gerekmektedir.

Ürünün türüne ve Türkiye ve Avrupa’da sattığınız yere bağlı olarak tarihlere göre içerikler, sağlıkla ilgili hak iddiaları ve ürünün menşe ülkesi gibi diğer bilgileri eklemeniz gerekebilir.

Dikkate Alınması Gereken Noktaları Etiket Aplikatörü ile Etiketleyin

Tüm bu hayati bilgiler, etiket aplikatörü ile yapacağınız uygulama öncesinde ambalajın üzerine önceden basılmalı veya uygulama sırasında basılmalıdır. Tarih kodlarını doğrudan kabın üzerine yazdıran bir kodlama makineniz yoksa önceden basılmış etiketler üzerine yazdırmanın genellikle en pratik çözüm olduğunu göreceksiniz. Etiket tedarikçiniz, ürün adı ve bileşenleri de dahil olmak üzere her etikete standart bilgiler yazdırabilirsiniz.

Standart bilgiler nadiren değiştiği için, bu etiketleri uzun süre kullanabilmelisiniz. Bununla birlikte bazı bilgiler, vardiyadan vardiyaya veya üründen ürüne değişir. Kullanılan etiketleme sistemine bağlı olarak bu bilgiler etiket aplikatörü uygulamanızı yapmadan önce doğrudan etikete basılarak her ürün için özel gıda etiketleri oluşturulur. Özel gıda etiketleri, bu verilerin tesisinizden çıkan gıda paketleri veya kapları için her zaman doğru olmasını sağlar.

Bu bilgiyi üretimi yavaşlatmadan yazdırmak için etiketleme makinesinde bir baskı motoru bulunmalıdır. Baskı motoru, uygulamadan önce her bir gıda etiketine bilgi uygulamak için termal veya termal transfer baskı kullanan yüksek hızlı bir endüstriyel yazıcıdır.

Bir gıda etiketleme makinesinin baskı motoru bileşeni, her etiket için benzersiz bilgi almak üzere BT sisteminizin diğer bölümleriyle iletişim halinde olabilir. Bu bilgiler daha sonra ürün adı veya grafik gibi sabit bilgilerin yanına yazdırılarak ürünler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Ancak baskı motorlarının yalnızca siyah baskı yaptığını unutmayın (bu nedenle, mümkün olduğunca fazla bilgi önceden basılması iyi bir fikirdir). Değişken olmayan bilgileri önceden yazdırmak, gıda ürünlerinizin oldukça rekabetçi gıda endüstrisinde öne çıkmasını sağlamak için renkli baskıyı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiket Aplikatörü ve Etiketleme Malzemeleri ile Uyumluluk

Basınca duyarlı etiketlerle ilgili en iyi şey, uygulama için oldukça basit olmalarıdır – yani etiketleme makinelerinin genellikle bunları kullanmak için değiştirilmeleri gerekmez. Ancak iki istisna söz konusudur.

Net etiketler kullanmaya karar verirseniz, bir ışık sensöründen kapasitif bir sensöre geçmeniz gerekir. Bu kapasitif sensör, hassas uygulama için makineye her bir etiketin tam konumunu bildirir. Ayrıca, makinenizin etiket sağlayıcınız tarafından sunulan makara boyutlarıyla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. (Weber sistemlerinde, etiketleme makinelerimiz tüm standart makara çaplarını destekler)

Aksi takdirde ihtiyacınız olan performans özelliklerine (su geçirmezlik gibi) sahip özel gıda etiketleri oluşturmak için çeşitli yapıştırıcıları, yüz stokunu ve kaplamaları özgürce seçebilirsiniz.

Konteyner Şekilleri ve Gıda Etiketi Yerleşimi

Etiket aplikatörü ile etiketlenen kabın türü, kullanmanız gereken gıda etiketi türünü ve ihtiyacınız olan etiketleme makinesinin türünü belirler. Gıda kabı etiketleri için kullanılan üç ana tasarım vardır:

İçecek Endüstrisi için Etiketleme

Etiket aplikatörünüzü ürünün etrafına sarın, kabı bir etiket boyunca döndürün ve etiketi yuvarlak bir tarafa uygulayın. Bunlar, kavanozlar ve şişeler dahil olmak üzere silindirik kaplarla iyi çalışır. Bir etiket tüm yuvarlak şişeyi kaplayabilir.

Kaplar ve Paketler için Etiketleme

Birleştirme etiketleyicileri, etiketi aplikatörü tarafından iletilirken kabın üzerine yapıştırır. Gıda ambalajında kullanılan en yaygın birleştirme etiketleme makinesi, üst-alt bölünmüş konveyör bantlı bir makinedir. Üst ve alt etiketleri bir adımda uygulamak için iki birleştirme aplikatörü kullanır ve her aplikatör kendi makarasından etiketler çizer. Ayrık bir konveyör, düz taraflı konteynerler için mükemmel bir seçimdir!

Konteynerler için Tamp Üfleme Uygulaması

Bir tampon üfleme aplikatörü, etiketi konteynerin üzerine yerleştirmek için pnömatik bir silindir kullanır. Oradan, etiketi kabın üzerine itmek için bir hava baskısı kullanır. Bu yöntem, tekrar kullanılabilir yuvarlak gıda kaplarının kapakları gibi girintili alanlara etiketler uygulayabilir.

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.