Gıda Endüstrisinde Etiketleme

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2021/09/Gida-Etiketleme.png

Gıda sektöründe etiketleme hassas bir iştir ve karmaşık bir süreçtir. Çünkü her üretim süreci birbirinden farklıdır.

Örneğin fırınlar ile işe başlayalım! Fırın üreticileri amaçlanan büyümenin gerçekleşebilmesi için üretim kapasitesini artırmak ve basitleştirmek istemektedir. Fırınlar artan üretim kapasitesinin yanı sıra gıda sektöründe sürekli değişen regülasyonlarla uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ürüne, sevkiyata ve yönetmeliklere bağlı olarak etiket formatı düzenli ya da düzensiz olarak değişir. Öngörülen durum gelecekteki etiketleme sistemleri, kutular üzerinde birden çok etiket biçimini etiketleyebilmelidir. Mevcut etiketleme sistemi bu durumu karşılayamayınca yeni etiketleme ihtiyaçları öne çıkmaktadır.

Weber LA4050E ile fırınların bu ihtiyacı kolaylık karşılanabilir. İkinci üretim hattına bir stant ve etiketleme makinesi ile konveyör bandı kurularak birinci üretim hattında eski etiketleme makinesi değiştirilmelidir. Bu sayede stant yeniden kullanıma açılır ve konveyör bandı değiştirilir.

Çeşitli etiket biçimlerine uymak için, bir etiket biçiminin değiştirilmesi gerektiğinde hızla değiştirilebilen farklı sıkıştırmalar kullanılır. Bu yeni nesil etiketleme çözümleri fırınların sürekli değişen sistemlerine kolaylıkla ayak uydurmaktadır.

Meyve ve Sebze Etiketleme

Bazı toptancılar, meyve sebze etiketlemelerini otomatik olarak gerçekleştirmek istemektedir. Bunun olmadığı durumlarda bu etiketleme işlemi elle yapılmaktadır.

Bu sistem kurulmadan önce farklı meyve ve sebzelerin birinden farklı ortamlarda ve sıcaklıklarda saklandığını göz ardı etmemek gerekir. Burada en sağlıklı olan ürünlerin üzerine değil kutular ve paketlerin üzerine etiketleme yapmaktır.

Weber LA4050E ile bu durum kolaylıkla ve hızla çözülebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ürünlerin zarar görmemesidir. Etiketlemenin doğrudan ürün üzerine yapılması ürüne zarar verir. Bu nedenle paketlemenin de doğru yapılması gerekir. Ayrıca ürün etiketleme sırasında paketlerin hareket etmemesi de önemlidir.

Farklı paketleme hatları için farklı çözümler

Kiraz domatesler üst ve alt etiketleme için iki etiketleme makinesi ile paketlenir. Etiketleme makinesi, bir yazdırma modülü, panel PC ve yazılım ile desteklenir. Weber’in özelleştirmesi, etiketlerin ambalajın üzerine doğru zamanda ve hassasiyetle yerleştirilmesini mümkün kılar.

Ürün paketleri etiketlemenin ardından etiketli ve etiketsiz olmak üzere birbirinden ayrılır ve bir çalışan etiketli biberleri kutulardaki etiketsiz biberlerden ayırır. Bu paketleme hattına değer katan yenilikçi bir sistemdir.

Değer ve kalite katmak

İnanıyoruz ki maliyetli ve otomatikleştirilmiş kodlama ve etiketleme, o üretim ve lojistik süreçlerine değer katar. Bu nedenle doğru etiketleme yapmak marka değerinizi korur ve yukarı taşır.

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.