LPN Etiketleme

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2021/07/LPN-etiketleme.jpg

LPN etiketleme nedir ve lojistiği hızlandırmaya nasıl yardımcı olabilir?

LPN Etiketleme, dahili bir takip ve izleme sisteminde kullanılır ve çeşitli proseslere uygulanabilir. Bu size stoklar, malların konumu ve siparişlerin durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi verir. LPN Etiketi, referans numarası veya Plaka Numarası (LPN) olan bir etikettir. LPN Etiketi, yalnızca bir palete veya bir kutuya uyan benzersiz bir numaraya sahip önceden basılmış bir etikettir.

Ürün ambalajı (kutu, zarf, torba veya yüzer ambalaj) bir LPN Etiketi ile etiketlenmiştir. İlgili ambalajla ilgili bilgiler, ilgili tarihler, parti numaraları, renk kodları veya tehlikeler gibi Plaka Numarası ile bağlantılıdır. LPN Etiketi depoda başka bir yerde tarandığında, sorumlu kişi ona ne olması gerektiğini, nereye gitmesi gerektiğini, neleri içerdiğini ve tehlikelerin neler olduğunu tam olarak bilir.

LPN etiketlemesindeki eğilimler

LPN Etiketlerde renk, renk çeşitleri, dinamik içerik ve dayanıklılık talebi artıyor. Sonuçta, bir kutu paletinde bir renk etiketini tanımak daha kolaydır. Ayrıca etiketin rengi, malların ne zaman ulaştığını, kime yönelik olduğunu, nereye gittiklerini veya diğer ilgili bilgileri gösterebilir.

Daha düşük kaliteli bir kâğıdın kullanılması çoğu uygulama için genellikle yeterlidir. Bir LPN Etiketi aslında ucuz bir sarf malzemesidir. Ancak, LPN Etiketinin daha uzun kullanım ömrüne yönelik talep artmaktadır. Sonuç olarak aşınmaya daha dayanıklı ve değişen koşullara daha iyi dayanabilen polikompozit malzemeleri tercih etmek giderek daha olağan hale geliyor.

LPN etiketlerine nasıl geçilir?

LPN Etiketlerine yönelik yeni talep, etiketlerin üretimini değiştiriyor. Levent Makina, lojistik süreci hızlandırmak için yüksek kalite ve doğrulukta LPN Etiketleri sunar. Müşteri, barkodun ilk denemede hemen tarandığından, içeriğin doğru okunduğundan ve etiketlerin amacını yerine getirdiğinden emin olabilir.

Tüm sipariş takip süreci, LPN barkodunu okuyan tarayıcının kapasitesine bağlıdır. Hız ve kapasite, barkod okuma kalitesini ve dolayısıyla etiketin malzemesini ve mürekkebini belirler.

LPN etiketleri üretmenin en iyi yolu

Etiketlerin miktarına ve uygulamaya bağlı olarak Levent Makina, şirket için en uygun maliyetli çözümün ne olduğunu müşteri ile birlikte belirler. Ribonlu bir termal baskı tekniğini mi tercih ediyoruz? Hangi etiket malzemelerini (kâğıt, plastik veya yapıştırıcı) seçiyoruz? Bu sorular etiketin fiyatını ve aynı zamanda çözümün etkinliğini belirler.

Etiketin uygulamaya uygun olmasını sağlamak için doğru etiketleme sistemini de sunuyoruz. Bu, etiketlerin çok erken veya çok geç çıkmasını ve süreçte gecikmelere neden olmasını önler.

LPN etiketleme için serileştirme yazılımı

Levent Makina, LPN etiketlerinin doğru şekilde serileştirilmesini sağlamak için ücretsiz bir veri tabanı yönetim sistemi sunar, böylece mükerrer barkod etiketlerinden kaçınılır. Bu, özellikle ilaç endüstrisinde aynı Depo Yönetim Sistemi ile çalışan birden fazla depo/yer olduğunda önemlidir. Levent Makina ayrıca özel bir seri barkod programı sunar.

LPN etiket biçimleri

LPN etiketleri, aşağıdakiler dahil olmak üzere farklı biçimlerde gelir:

  • Tekli rulolar: Ardışık olarak basılmış barkod etiketlerine sahip standart rulolar, çoğu ebatta mevcuttur.
  • Tek İkiz Rulolar: Rulo üzerinde yan yana veya arka arkaya bulunan iki özdeş etiket. Bunlar genellikle daha küçük paletler, kasalar ve/veya kutular işleyen şirketler tarafından kullanılır.
  • Tekli Çift Rulolar: etiket başına iki set içerik içeren bir etiket. Bir paletin köşesine uygulanabilirler ve genellikle sıralı olarak sipariş edilirler.
  • İkili İkiz Rulo: Ruloda yanında tam bir kopyası bulunan iki içerik setine sahip bir etiket. Bunlar genellikle, bir paletin dört kenarına kadar etiketlenen büyük paletler taşıyan büyük dağıtım merkezlerinde kullanılır.
LPN etiketleri için teslimat programları

Levent Makina, büyük çevrimiçi perakendecilere, dağıtım merkezlerine, e-yedekleme şirketlerine ve e-ticaret lojistiğinde LPN etiketleri sağlar. Bunu yapabilmek için LPN etiket stoğumuzu kontrol ediyor ve LPN etiketlerinin zamanında teslim edilmesini sağlayarak lojistik süreçteki sürekliliğin garanti altına alınmasını sağlıyoruz.

LPN etiketlerinin yanı sıra üretim ve lojistik süreçler için eksiksiz etiketleme ve baskı çözümleri yaratıyor, üretiyor ve sürdürüyoruz. Ayrıca A marka etiket yazıcıları, baskı şeritleri ve mürekkep kartuşları satıyoruz.

 

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.