Tarih Kodlamada 6 Yöntem

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2021/09/tarih-kodlama.png

Son kullanma tarihi olmayan yiyecekler elbette ki düşünülemez. Etiketleme söz konusu olduğunda, gıda da dahil olmak üzere ticari ürünlerde son kullanma tarihlerini yazdırmak için birden fazla seçenek vardır.

Bir ürünün son kullanma tarihi önceden belirlenir ve daha sonra ambalaj veya etiket üzerine kodlanır. Şimdi size bir üretim süreci boyunca ürünlerinize son kullanma tarihlerini yazdırmak ve uygulamak için çeşitli seçeneklerin neler olduğunu sıralayalım.

Yerinde etiket basımı ve dağıtımı

Son kullanma tarihi, renkli etiketlerin bir parçasıdır. Etiketler yerinde yazdırılır ve bir etiket aplikatörü ile uygulanır.

Bu şekilde, stokta asla çok fazla veya çok az etiket olmaz. Nihayetinde maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Termal mürekkep püskürtmeli baskı ile kodlama

Kavanoz etiketlemede son kullanma tarihi, dayanıklı bir termal mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanılarak metal kapağa veya cama basılır. Termal mürekkep püskürtmeli yazıcılar ürün besleme üniteleri ile de uyumlu bir şekilde çalışır.

Termal mürekkep püskürtmeli yazıcılar, yaygın sürekli mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha temiz çalışma prensibine sahiptir. Bu da onları sürdürülebilir ve çevre dostu bir çözüm haline getirir. Bu aynı zamanda yatırımınızın hızlı bir şekilde geri kazanılmasını sağlar.

Inkjet kodlama

Reçel kavanozlarının son kullanma tarihi geçtiğinde, içinde belirli sayıda kavanoz bulunan kutularda paketlenir. Lojistik sürecini kolaylaştırmak için kutuya bir son kullanma tarihi vermekte fayda vardır.

Inkjet yazıcılar ile kolay ve keskin bitiş tarihleri yazdırmak mümkündür. Etiket basıp kutunun üzerine yapıştırmaya gerek yoktur. Bunun yerine, doğrudan üzerinde çok keskin bir son kullanma tarihi basılır. Son kullanma tarihlerine ek olarak, herhangi bir şey basılabilir (örneğin bir logo, bir parti numarası, bir barkod).

Pratikte bu baskı yöntemi, etiketleri baskı mürekkebi ile değiştirir. Bu size paradan tasarrufu ve bir kutu yazıcıya yaptığınız yatırımın geri dönmesini sağlar.

Etiket kodlama

Ürün kodlama hazır gönderildiğinde bir etiket yazıcısı ve dağıtıcısı aracılığıyla otomatik olarak bir etiket yazdırılabilir ve uygulanabilir. Herhangi bir manuel işlem gerekli değildir. Üretim tarihinden uyarı veya teslimat adresine kadar herhangi bir metin etiketin üzerine basılabilir.

Bu baskı yönteminin ana avantajı; kapasiteyi artırmak ve şirketlerin büyümesini sağlamaktır.

Palet etiketleme makinesi ile kodlama

Palet etiketleme makinesi ile 1, 2, 3 veya 4 tarafı SSCC/GS1 etiketi ile paletlerin etiketlenmesi ve sevkiyata hazırlanması mümkündür. Bir sensör, palet etiketleme makinesine paletin nerede olduğunu söyler ve yazılım, makineye doğru bilgileri sağlar.

Yazıcı, etiketi yazdırır ve ekstra uzun kol, etiketi paletin birkaç tarafına uygular. Üretim ortamı sıcak veya soğuk olduğunda etiketleme makinesi bir dolap içine yerleştirilebilir.

Sistem, sevkiyat etiketinin yanı sıra palete son kullanma tarihi veya uyarı uygulamak için de kullanılabilir.

Kombinasyon

Standart etiketleme ve markalama çözümlerine ek olarak yukarıda bahsedilen çözümlerin birleştirilmesi de mümkündür. Sonuçta, her üretim süreci benzersizdir.

Bu nedenle, lütfen her zaman olasılıklar hakkında bilgi alın ve Levent Makine gibi bir etiketleme ve kodlama ortağıyla birlikte şirketinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilecek seçenekleri değerlendirin.

 

 

 

 

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.