Üretim Hattında Etiketleme

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/Uretim-Hattinda-Etiketleme.png

5 Başarılı Baskı Yolu

Üretim hattında hangi baskı ve etiket seçeneklerini kullanacağınızı belirlerken, kararınızı vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. İlki iş modeliniz; seçtiğiniz yazıcı ve etiket uygulamasının şirketinizin süreçlerini desteklediğinden ve kâr etme fırsatı sunduğundan emin olmalısınız. Etiketin üzerine basılacağı ürün veya ürünlerin türünü de dikkate almak isteyeceksiniz. Ürününüzün / ürünlerinizin ihtiyaçları, sizin için hangi baskı / etiketleme yönteminin doğru olduğunu doğrudan etkilemektedir.

Ekipmanı, verimli etiketleme ve baskı tekniklerini destekleyen otomasyon sürecinize entegre etmek; üretim hattınızda verimliliği, çıktıyı ve kaliteyi artırmanın mükemmel bir yoludur.

Doğrudan Termal Baskı

Direkt termal baskı için kâğıt, Teslin, Tyvek, Sunta ve diğer düz malzemeler gibi yaygın ürünler kullanılır. Bu tür termal yazdırma, nakliye etiketleri ve makbuzlar gibi uygulamalar için yüksek kaliteli baskılar üretir. Bunun gibi ince ürünler, baskı elemanının arka planına bir destek silindiri gerektirebilirken; daha kalın ürünler, süreç boyunca destek ve hareket sağlamak için bir kayış veya başka bir taşıma aracı kullanabilir. Direkt termal baskının tanımına biraz daha yakından bakalım.

Direkt termal baskı nedir?

Doğrudan termal baskı, bir etiketin bir termal baskı kafası kullanarak doğrudan bir ürün üzerine yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında, baskı kafası ürünün üzerine iner ve ısıtma elemanlarını baskı dosyasına uyacak şekilde değiştirerek oluşturulan bir desende bir balmumu veya pigment şeridi uygular.

Doğrudan Termal Baskı Şunlar İçin En İyisidir: Daha düşük hızlı uygulamalar / Kısa Raf Ömrü Olan Etiketler

Termal Transfer Baskı

Benzer şekilde, termal transfer baskı, etikete termal baskı yapıldığında ve ardından etiketin uygulandığı zamandır. Bu, en köklü yazdırma yöntemlerinden biridir ve genellikle yazdır ve uygula yöntemi olarak adlandırılır. Bu makine, mevcut üretim hatlarına kolaylıkla entegre olur ve operatör dostudur.

Termal Transfer Baskının avantajları nelerdir?

Baskı ve uygulama etiketleyicileri veya termal transfer baskının en büyük avantajlarından biri, esasen talep üzerine baskı yapabilme yeteneğidir. Uygulamanız bu tarz bir baskıya izin veriyorsa, önceden basılmış etiketler oluşturma ve bunları üretim hattınız için sıraya koyma adımını kaldırarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Termal Transfer Baskı Nasıl Çalışır?

Baskı ve uygulama etiketleme sistemleri, basılı etiketi doğrudan termal baskı veya şerit termal baskı kullanarak doğrudan ürününüze uygulamanıza olanak tanır. Bir yazıcı aracılığıyla bir etiket ağı sunulur, yazdırılır ve ardından etiket yazıcıdan çıkarken ağdan kaldırılır. Bu, tampon yastığının veya transfer kayışının etiketi basımdan çıkarmasına ve ürüne veya kutuya uygulamasına olanak tanır. Bu genellikle nispeten kontrollü bir ortamda yapılır.

Termal Transfer vs Direkt Termal

Direkt termal yazıcı etiketleri, termal yazıcı kafası tarafından ısıtılmak ve ısıtıldığında baskı desenini korumak üzere tasarlanmış özel etiketlerdir. Alternatif olarak, şerit termal baskı (termal transfer baskıda kullanılır), balmumu / pigment şeridinin baskı dosyasının modelini oluşturmak için etikete ısı kullanılarak uygulanmasına izin verir.

Termal Transfer Baskı Şunlar İçin İyidir: Çok yönlülük ve yüksek hızlı otomatik etiketleme

Folyo Damgalama

Folyo Damgalama, genellikle bir damga veya kalıp ile kullanılan bir etiket ve baskı seçeneğidir; ancak sürekli hareketli döner modeller de kullanılabilir. Folyo damgalama işlemi, folyoyu bir ürüne belirli bir desende uygulamak için bir ısı ve basınç biçimi kullanır. Bu, genellikle temel bir ürünün üzerine dekorasyon veya güvenlik baskısı olarak kullanılır.

Folyo Damgalama Şunlar İçin İyidir: Dekorasyon ve Güvenlik baskısı

Silme / Ön Baskılı Etiketler

Silme etiketleme makinesi, prosesinize önceden basılmış etiketler eklemek istiyorsanız, üretim hattınıza dahil etmek için mükemmel bir otomasyon ekipmanıdır. Bu baskı yöntemiyle, etiketler silinerek uygulanmadan önce ağa bağlıyken yazdırılabilir. Etiketleri uygulamadan önce yazdırmak için bir termal mürekkep püskürtmeli (HP tarzı baskı kafaları, entegre lazer, hat içi termal yazıcı veya UV baskı kafası gibi) silinebilir bir etiketleyiciye entegre edilebilir.

Silme etiketlemenin avantajları nelerdir?

Silme etiketleyicilerin en yararlı avantajlarından biri, çeşitli seçenekleri yazdırma becerileridir. Bu, yazıcının çok yönlülüğü nedeniyle potansiyel olarak baskı maliyetlerini düşürebilir.

Silme etiketlemenin bazı dezavantajları nelerdir?

Bu satır içi işlem, önceden basılmış bir veya daha fazla etiketin uygulanmadan önce hala web’de bulunması dezavantajına sahiptir.

Silme Etiketleyiciler Şunlar İçin İyidir: Zor yüzeylerde kabarcıksız etiketleme

Gevşek Döngü Baskı

Gevşek döngü baskı, yüksek hızlı baskı yetenekleri arıyorsanız harika bir seçenektir. Bu tür yazdırma, yazıcının sabit bir hızda çalışmasını sağlar. Ancak bu, ek çalışma saatleri ve üretim hattı aksesuarları gerektiren, önceden basılmış bir etiket kuyruğu oluşturabilir. Ek olarak, gevşek döngü yazdırma, gevşek döngüyü etiketleme sürecine geri entegre etmek için ek bir motor sürücüsü ve rakkas veya vakum kutusu gerektirir.

Gevşek Döngü Baskı Şunlar İçin İyidir: Yüksek hızlı uygulamalar

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.