Tarih Kodlama Çözümleri

https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2020/09/tarih-kodlama.jpg

Tarih Kodlama Makineleri

Paket tarih kodlaması, çok çeşitli endüstrilerde popüler bir kodlama çözümüdür. Birden çok tarih kodlayıcı seçeneği mevcut olan Levent Makina tarih kodlama makinelerini inceleyerek işletmenize en uygun tarih kodlama makinesini bulabilirsiniz. Tarih kodlama, yaygın olarak iki ambalaj malzemesi olan plastikler ve kağıtlar dahil olmak üzere önemli bilgileri doğrudan ambalaj üzerine işaretlemek için kullanılabilen çok yönlü bir işaretleme çözümüdür.

 Ambalaj Tarih Kodlaması Nedir?

Ambalaj tarih kodlaması, önemli bilgileri doğrudan ambalaj üzerine kodlamak için kullanılır. İşaretlenebilen bilgiler arasında alfa sayısal metin, sayı dizileri ve aşağıdakiler gibi ilgili bilgileri kaydetmek için otomatik tarih ve saat kodları bulunur:

Lot numaraları

Son kullanma tarihleri

Vaka kodları

2D barkodlar

Genel Paket Tarih Kodlaması

Genellikle tarih kodlaması, gıda güvenliği düzenlemeleri gibi çeşitli düzenlemelere uygun olacak şekilde yapılır. Bu nedenle markanın bir dizi yönergeye uyması gerekir. Bir kodlama yöntemini seçerken tüm yönergeler dikkate alınmalıdır.

Tarih Kodlama Makinesi Seçenekleri

Tarih kodlaması gerekli olduğunda kodlanması gereken bilgilerin, bazen gözenekli ambalajların üzerine yapılması gerekebilir. Bu nedenle bir tarih kodlama makinesi çözümü seçerken, neyin kodlanacağını (tarihler, saatler, barkodlar vb.) ve yüzey malzemesini dikkate almak gerekir.

Ambalaj tarih kodlama uygulamasında kullanılan bir dizi kodlama yöntemi vardır. Uygulama, yüzey, bütçe ve endüstri hangi tarih kodlama yönteminin en uygun olduğunu belirler.

En yaygın yöntemlerden bazıları; ıslak kodlama uygulamaları, mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve karton ve koli kodlayıcıları içerir.

Islak tarih kodlama makineleri yalnızca tarih kodu ambalajı için değil, aynı zamanda tel işaretlemesi ve ısıyla daralan makaron için de kullanılabilir. Sıcak yaldız baskı da kişiselleştirme ve dekoratif kodlama için kullanılır ve daha düşük hacimli uygulamalarda kullanılır.

Hem hat içi hem de elde taşınabilir seçeneklerle, karton ve kutu kodlama makineleri; kartonları, oluklu kutuları, plastik filmleri ve daha fazlasını kodlamak için kullanılabilir. Bu tarih kodlama çözümü, hem indeksleme (tek yazdırma sonra sıfırlama) hem de indekslenmeyen (sürekli yazdırma) modellerde mevcuttur. Ayrıca tarih kodlama makinelerimiz sıvı mürekkep haznesine bağlı olmadıkları için istenilen konuma yönlendirilebilirler.

Çok yönlü tarih kodlama çözümü, mürekkep püskürtmeli tarih kodlama makineleridir. Mürekkep püskürtmeli tarih kodlama makineleri, orta ila yüksek hacimli uygulamaların yanı sıra markanın kendisinde sık sık değişiklik gerektiren uygulamalar için idealdir. Satır içi ve taşınabilir seçeneklerin yanı sıra renkli yazıcı seçenekleriyle mürekkep püskürtmeli yazıcılar en fazla esnekliği sunar.

Levent Makina Tarih Kodlama Makineleri

Müşterilerimizin bazı tarih kodlama uygulamalarına göz atın: Citronix, Markoprint, InterMac, Solaris Laser ve Weber markaları altında bulunan ürünlerimizi inceleyin!

LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
SATIŞ VE TEKNİK DESTEKBize Ulaşın
Satış ve teknik destek ekibimiz sizlere 7/24 hizmet vermektedir.
Satış
Teknik Destek
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.
Satış
Teknik Destek
LEVENT MAKİNAMerkez Ofis
Çağrı merkezimiz 7/24 tüm sorularınızı cevaplıyor.
NERELERDEYİZSatış ve Teknik Destek Merkezlerimiz
https://leventmakina.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/harita.png
BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZSosyal Medya
@leventmakinaturkiye hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.

Bu site RD MEDYA tarafından hazırlanmıştır ve tüm hakları saklıdır.